Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Redmi Note 30C 6/128GBPre-owned
Midnight Black| official| 128GB
৳20500 Tk
The Redmi Note 30C offers a 6.5-inch IPS LCD display with Full HD+ resolution and a solid 48 MP main camera. Powered by the MediaTek Dimensity 700 chipset and a 5000mAh battery, it ensures smooth performance and long-lasting usage.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
6GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.5 inches |
| Display Type | IPS LCD |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels |
| Dimensions | 164.9 x 76.1 x 8.6 mm |
| Weight | 190g |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 11, MIUI 12.5 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 700 |
| Network | 4G LTE |
| Memory | 6GB RAM, 128GB storage |
| Main Camera |
48 MP (wide), 2 MP (depth)
|
| Selfie Camera |
8 MP
|
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer |
| Battery Info | 5000mAh, fast charging 18W |
| Other Features / Info | USB Type-C, 3.5mm headphone jack |



